Alates oktoobrist 2016 pakub REIB esimesena Eestis mobiilse laserskaneerimise teenust autolt.


Seade, mille soetasime, on Riegl VMZ/VZ-400. See on tipptehnoloogia, mille omadused on orienteeritud kőrgele täpsusele, usaldusväärsele kvaliteedile ja universaalsusele. 

Tehnoloogia on ideaalne järgmisteks töödeks:
maanteede mőődistamine nii geodeetilise alusplaani, 3D-mudeli, katendi detailmőődistuse kui freesprojekti jaoks;
tänavate mőődistamine nii geodeetilise alusplaani, 3D-mudeli, katendi detailmőődistuse kui freesprojekti jaoks;
karjääride (kus on vőimalik 4WD autoga sőita) mőődistamine kaevemahtude saamiseks;
muude objektide mőődistamine geodeetilise alusplaani ja 3D-mudeli saamiseks, ükskőik, mis otstarbel, juhul kui objektil saab autoga sőita;
- lisaks saab seadmega teha ka staatilist laserskaneerimist, näiteks hoonete, sildade jm ehitiste mőődistamiseks nii seest kui väljastkarjääride mahtude määramiseks jm otstarbel. Keerulisemate ja raskesti ligipääsetavate objektide mõõdistamisel annab laserskaneerimine tohutu eelise võrreldes tavamõõdistusega nii välitöö jõudluse kui tulemuse detailsuse ja täpsuse osas.


Mobiilsel laserskaneerimisel võimaldab seade kordades tősta välimőődistuse ohutust ja jőudlust, kiirendades tähtaegu ja tagades ühtlasi tulemuse kőrge täpsuse ja eriti detailse 3D-kujutise punktipilvena. 

Täpsus tagatakse mitmete kőrgtehnoloogiliste lisaseadetega skänneri komplektis ja täpse GNSS- järelarvutuse ja trajektoori arvutusega, mis nőuab kőrget insener-geodeedi kvalifikatsiooni. Täpsuse tagamiseks ja andmetöötluseks on meil spetsiaalne tarkvara ning olulist rolli mängib ka erinőuetele vastav auto. Skaneeirmiskaugus on vahemikus 1,5 kuni 600 m, piirajaks on vaid füüsilised takistused, millest läbi skänner ei mőőda. Samuti ei saa suurt osa töödest teha talvel, lumekattega.

REIB-i 9-liikmeline meeskond läbis 2016 sügisel Soomes 4-nädalase väljaőppe, mille tulemusel oleme valmis pakkuma kőikvőimalikku skaneerimisteenust, nii hoonetes, väljas kui autoga sőidetavates kohtades. Küsimuse, kuhu maani minna pilvetöötlusega, saab iga kliendiga iga projekti jaoks eraldi kokku leppida.


2017 suveks oleme mőődistanud 35 objekti, nii tänavaid kui maanteid, nii topo-geodeesia alusplaanide, 3D-mudelite, karjääride kui freesiprojektide tarbeks, kokku sadu kilomeetreid teekoridore, mis katab punktipilvega rohkem kui 1000 ha suuruse mőődistusala.

Seega oleme omandanud head kogemused, et teha oma klientidele kaasaegset tehnoloogiat kasutades operatiivselt kvaliteetseid mőődistusi. 

Huvi korral kirjuta mairolt (ät) reib.ee vői helista 5058872
REIB-i meeskond, valmis väljakutseteks.

Eestikeelne versioon Ingliskeelne versioon Mobiilisõbralik versioon